Pozytywne nastawienie

Pozytywne nastawienieJesteś typem człowieka, który posiada pozytywne nastawienie do tego, co robi, do świata, do ludzi? Posiadasz wiarę w to, co robisz? Starasz się rozwiązywać zaistniałe problemy bądź przeszkody? Nie pozwalasz na to, by się nie pogrążyć w apatii i negatywnym myśleniu oraz niewłaściwych przekonaniach?

Jeśli Twoje odpowiedzi na powyższe pytania były twierdzące to należy Ci szczerze pogratulować. Oznacza to, że przesz naprzód w swoim życiu i masz zamiar się rozwijać, a pozytywne nastawienie wspiera to, co robisz. Umacnia także Twoją wiarę we własne siły, w samego siebie.

Pomaga w pokonywaniu przeszkód i rozwiązywaniu problemów. Takie podejście sprawia, że cokolwiek by się nie zdarzyło, zawsze będziesz szukać pozytywów przy jakimś zaistniałym zdarzeniu, okoliczności. Zamiast skupiać się na tym, co niewłaściwe i pogłębiać negatywizm, szukać będziesz w tym korzyści, czegoś, co sprawi, że wyciągniesz z tego to, co właściwe, co możesz obrócić na własną korzyść. A wszystko to dzięki temu, że masz pozytywne nastawienie.

Często zauważyć można w życiu codziennym, że ludzie skłaniają się raczej ku narzekaniu. Czują się komfortowo, kiedy są wręcz nieszczęśliwi. Do tego dochodzi talent do komplikowania wszystkiego - na tyle ile można - nawet prostych rzeczy i spraw. Jednak jak myślisz, czy takie podejście i wieczne skupianie własnej uwagi na nieszczęściu, celowym komplikowaniu wszystkiego oraz poczuciu braku czegokolwiek pomoże w uzyskaniu tego, czego się nie ma? Oczywiście, że nie. Jak to się mawia, umacniasz to, na czym się skupiasz. W tym przypadku uwaga jest skierowana na niezadowolenie, nieszczęście, brak. Negatywne podejście nie jest twórcze.

Czy oznacza to jednak, że żeby było lepiej, to masz dzień w dzień chodzić z szerokim uśmiechem na ustach? Tzw. bananem? Skakać i robić fikołki z radości? Nie w tym rzecz. Oczywiście uśmiech jest jak najbardziej wskazany, ponieważ to zdrowe. Niemniej raczej chodzi o podejście, postawę wobec zaistniałych sytuacji, zdarzeń, jak i ludzi. To raczej styl bycia stale podtrzymujący Twoje przekonania i wiarę w to, co robisz. Nie zawsze może zdarzyć się coś po Twojej myśli, jednak to Twoje nastawienie co do tego będzie najważniejsze. To jak zareagujesz, co pomyślisz, co zrobisz, tak naprawdę się liczy.

Pozytywne nastawienie pozwala szukać rozwiązań, negatywne pogłębia problemy

Tak to można ująć. Także jak widzisz, w końcowym rezultacie pozytywne nastawienie jest lepszym rozwiązaniem. Należałoby jeszcze dodać, że ludzie lubujący się w nieszczęściach chcą najczęściej widzieć to samo u innych. Chcą, żeby inni też tego doświadczali. Działa to na zasadzie: "temu też nie wyszło, świetnie", "temu również nie poszło" itd. W ten sposób utwierdzają siebie w przekonaniu, że wszyscy mają źle i wszędzie jest źle, tak więc można usiąść i zacząć wspólny lament nad tym, że ogólnie jest źle. Jednak ani to twórcze, ani kreatywne nie wspominając, że żadnego rozwiązania własnej sytuacji w ten sposób się nie znajdzie.

Kiedy posiadasz pozytywne nastawienie, sam pozytywnych ludzi do siebie przyciągasz. Ma to również zbawienny wpływ na Ciebie, ponieważ czujesz się dobrze i komfortowo w obecności takich osób. Jest wtedy łatwo i przyjemnie razem coś tworzyć, robić, realizować. Nikt nie stara się komplikować niczego. Raczej ciężko byłoby Ci przebywać dłużej z kimś, kto jest tego zupełnym przeciwieństwem. Z kimś, kto siedzi i narzeka. Swój do swego ciągnie, jak wiadomo. Zatem niech Twoje pozytywne nastawienie nigdy się nie zmieni.