Sellcars Warszawa - skup samochodów za gotówkę

Czym zajmuje się Sellcars?

Firmy takie jak Sellcars działają na polskim rynku od wielu lat. Jednakże, wiele osób wciąż nie do końca wie, czym właściwie jest skup samochodów za gotówkę i jak skorzystać z jego oferty?

Warto więc przybliżyć nieco profil firmy, gdyż skupy aut używanych mają konkurencyjną w stosunku do komisów ofertę, a Sellcars jest jedną z wiodących firm handlujących samochodami w Polsce.

Jak to działa?

Najbardziej charakterystyczną cechą, a jednocześnie zaletą Sellcars, a właściwie każdego skupu jest łatwość, z jaką się z nimi handluje. Rzecz w tym, że nie potrzeba zbyt wielu formalności, a czas potrzebny na realizację sprzedaży jest bardzo krótki.

Kontakt ze skupem

Na stronie internetowej firmy znajduje się krótki formularz. Warto zauważyć, że klienci wcale nie muszą wypełniać formularza przed sprzedażą. Mogą od razu zadzwonić do skupu lub też napisać maila. Jednakże, wydaje się, że opłaca się poświęcić 2 minuty na wypełnienie formularza jeszcze przed bezpośrednim kontaktem ze skupem.

Przede wszystkim, jeśli formularz zostanie wypełniony, klient oszczędza czas na szacowaniu ceny samochodu. Zawarte w formularzu odpowiedzi na pytania sprawiają bowiem, że zanim skup samochodów skontaktuje się z klientem ma on już pewną ogólną wycenę samochodu, a przynajmniej pojecie co do tego z jakim pojazdem ma do czynienia.

Jakich informacji wymaga Sellcars?

Pytania w formularzu na stronie internetowej są bardzo ogólne. Należy jedynie podać swoje dane takie jak imię i nazwisko oraz numer kontaktowy oraz adres email. Ważne aby podać prawidłowy numer, gdyż inaczej skup samochodów nie będzie miał możliwości skontaktowania się z klientem.

Jeśli zaś chodzi o informacje na temat samochodu, przede wszystkim ważna jest marka oraz rok jego produkcji. Ponadto, w formularzu pojawia się także pytanie o to ile kilometrów przejechano sprzedawanym pojazdem. Ponadto, pod koniec wypełniania formularza klient trafia na rubrykę zatytułowaną "inne informacje". W tym miejscu należy wpisać wszystkie informacje, które zdaniem klienta mogą mieć znaczący wpływ na wycenę auta. Przede wszystkim warto wspomnieć o wszystkich większych naprawach samochodu, o tym które części były w niedalekiej przeszłości wymieniane, jak również nie należy pomijać informacji o ewentualnych wypadkach z udziałem oferowanego samochodu.

Jak przebiega sprzedaż samochodu do skupu?

Jak już powyżej wspomniano, najpierw konieczna jest inicjatywa potencjalnego klienta, który musi skontaktować się ze skupem. Kiedy już przekaże on niezbędne informacje o samochodzie i o sobie samym inicjatywę przejmuje skup samochodów używanych.

Posiadając wszelkie niezbędne dane do stworzenia szacunkowej wyceny skup kontaktuje się z klientem, ażeby umówić się na spotkanie w konkretnym terminie. Zdarza się, że przedstawiciel skupu ma czas na spotkanie jeszcze tego samego dnia, którego wysłany został formularz. Wszystko zależy jednak od liczby zgłoszeń, jakie w danym momencie spływają do Sellcars. Im jest ich więcej, tym dłuższy czas oczekiwania na spotkanie, jednakże, w zasadzie nigdy nie przekracza on 2-3 dni od wysłania formularza czy też od czasu wykonania pierwszego telefonu do skupu.

Spotkanie przeważnie odbywa się na terenie posesji klienta lub też w jakimś innym zacisznym miejscu, które on wybrał. Przedsiębiorstwo dużą wagę przykłada do tego, aby spotkania umawiać w cichych miejscach, w których nikt nie będzie przeszkadzał w wycenie samochodu ani w dogadaniu szczegółów umowy. Dlatego też, miejsce publiczne jako lokalizacja spotkania raczej odpada.

Na spotkaniu dochodzi przede wszystkim do sprawdzenia samochodu przez rzeczoznawcę. Na podstawie jego oceny przygotowywana jest wycena i na miejscu można od razu podpisać umowę.

FIRMA
Sellcars Warszawa
Adres firmy
Warszawa, ul. Bracławska 6, 04-044, mazowieckie
Tel.
+48 792-281-607
Galeria (3)
Mapa dojazdu